16.8.2013 - Boskovice

Podvečerní zhruba hodinový let západním směrem unášel balon nejdříve nad Boskovicemi a potom dále nad Svitávkou, Sebranicemi, Kunštátem a ukázkově přistál před Rozsečí u Kunštátu. Místo přistání je velice důležité, protože každý, kdo letí balonem poprvé, je po přistání povýšen do šlechtického stavu a získává přídomek právě podle místa přistání. Autor tohoto příspěvku se tedy může „pyšnit“ titulem hrabě Jaroslav z Rozseče u Kunštátu.

Popisovat zážitek z letu je velice těžké – pokud vyjde počasí, je to úžasné a nezapomenutelné. Zvláště, pokud máte možnost porovnání s letem letadlem. Při letu balonem je vše klidné, pomalé, rozvážné a kupodivu v koši balonu nikdy nefouká. Pohybujete se totiž v mase vzduchu, která vás unáší, ale neofukuje. Navíc výška letu nad zemí je výborná pro fotografování a filmování. Já osobně jsem si let nádherně užíval a určitě bych si ho rád ještě někdy zopakoval. Měli jsme také štěstí na vynikajícího pilota, který nám zejména při hladkém přistání dokázal své pilotní mistrovství. To, že z výšky vypadá vše na zemi jinak, můžete vidět i na vybraných fotografiích a reportáži BTV Boskovice z balonu.

Pokud chcete zažít nevšední zážitek nebo přemýšlíte o hodnotném dárku pro příbuzné nebo přátele, určitě zvažte let balonem. Stojí to za to. Balonové létání je nádherné!
Na závěr jsem nechal citát pilota Mirka Borkovce, který má nalétáno přes 170 letových hodin:
"Každý člověk by měl alespoň jednou v životě spatřit svět okolo sebe z pořádného nadhledu. Ta perspektiva je skutečně nepopsatelná, zmizí všechny drobnosti - drobné nedostatky města či krajiny pod vámi i drobné malicherné starosti všedního dne, a zbyde jen nádherný svět ve své celistvosti."

Zde najdete článek z oficiálního webu města Boskovice.

Zde najdete reportáž z letu Boskovické televize.

Zde najdete reportáž Deniku.cz

Zde najdete článek z Listů regionů.

A zde je obsáhlá fotoreportáž.

powered by contentmap